Jachetă damă Mountain Equipment Raintower, majolica blue
Mountain Equipment Raintower jachetă de damă
Jachetă impermeabilă concepută ca o protecție ușoară și împachetabilă împotriva vremii nefavorabile în timpul drumețiilor sau alpinismului. Datorită valorii ridicate a coloanei de apă și a respirabilității excelente, te va menține uscat chiar și în timpul mișcărilor intense în condiții montane dificile.|
Membrana DRILITE® cu 2,5 straturi garantează impermeabilitatea și o bună eliminare a umidității
|
|
Finisajul DWR fără PFAS respinge apa și murdăria
|
|
Glugă reglabilă Mountain Hood protejează fața de ploaie și vânt
|
|
Croiala cu mâneci preformate asigură libertate de mișcare
|
|
Fermoare de ventilație la subraț servesc pentru reglarea eficientă a temperaturii corpului
|
|
Cusături lipite și fermoar impermeabil YKK® WR elimină pătrunderea umezelii
|
|
Manșetele reglabile cu velcro și tivul reglabil previn pătrunderea vântului
|
|
Trei buzunare practice oferă suficient spațiu pentru echipamentul important
|
| Gen | Femei |
| Culoare | Majolica Blue |
| Material | altă membrană, material sintetic, Tratament DWR |
| Sezon | Iarnă, Tranziție |
| Sport | drumeție, alpinism, escaladare, via ferrata |
| Hood | da |
| Coloană de apă | > 28 000 mm |
| Greutate | 310 g |
| Compoziția materialului | 100% poliamidă reciclată |
| Rezistență la apă | 40 000 mm |
| ID produs | 388053 |
Mărimi femei 
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii