Set roți Fulcrum Rapid Red 5 28", frâne cu disc, axă fixă
În calitate de plătitor străin de TVA înregistrat, poți face cumpărături fără TVA. Mai multe informații
Set de roți Fulcrum Rapid Red 5 DB 28".
Există mai multe moduri de a interpreta ceva ce sa întâmplat, în afară de a vă bucura de o plimbare cu bicicleta. Pentru unii reprezintă o oportunitate de a se testa, pentru alții este o alegere alternativă care oferă o lume de noi posibilități. Toate acestea și multe altele sunt reprezentate de roțile B-Road sau „pietriș” Rapid Red 5 DB, care au fost concepute și dezvoltate de FULCRUM doar pentru acest tip de călărie.
La dezvoltarea roților Rapid Red 5 DB, departamentul de cercetare și dezvoltare FULCRUM a combinat toată experiența și cunoștințele tehnice acumulate în crearea de biciclete pentru biciclete de competiție și pe baza acestora a conceput un model pentru utilizare pe o suprafață fără asfalt. Drumurile neasfaltate, potecile și drumurile de pământ necesită un canal interior mai larg – în acest caz de 23 mm – cu o jantă joasă, ultradurabilă, cu diametrul de 24 mm, care absoarbe șocurile și oferă un confort excelent la rulare, indiferent de stresul la care este supus.
Profilul roții permite montarea anvelopelor fără cameră de la 30 la 46 mm cu o gamă largă de setări care pot fi reglate în funcție de tipul de suprafață. Un butuc solid din aluminiu se sprijină pe 24 de spițe drepte, ceea ce este ideal pentru a aborda terenuri denivelate și pentru a suporta greutatea puțin mai mare a unei biciclete pregătite pentru drum.
|
2 Way Fit Ready - Tubeless Ready, bandă Tubeless instalată din fabrică
|
|
Raport de spițe 2:1 pentru un echilibru mai bun al cuplului
|
|
Jantă asimetrică pentru îmbunătățirea performanței și a manevrabilității
|
|
Spițe straight pull pentru performanță și durabilitate constantă
|
|
Protecție DRP, pentru o durată de viață mai lungă a rulmenților
|
| Material | aluminiu |
| Locație | Set |
| Butuc | SRAM XDR, Shimano HG, Campagnolo N3W |
| Montaj disc de frână | Center Lock (CL) |
| Greutate | 1.760 g |
| Înălțimea jantei | 24 mm |
| Lățime exterior jantă | 28 mm |
| Lațime interior jantă | 23 mm |
| Pentru anvelope cu lățime | de la 32 mm la 46 mm |
| Ax față | 15x100/12x100 |
| Ax spate | 12x142 |
| Numărul de spițe | 24/24 |
| Materialul spițelor | Oţel inoxidabil |
| Profilul Spitz | cursă rotundă, dreaptă |
| Nipluri | aluminiu |
| Butuc spate | aluminiu, flanșe din aluminiu |
| Rulmenți | rulmenți cu cartuș etanșați |
| Capacitate de încărcare | 120 kg (incluzând biciclistul, bicicleta, echipamentul și bagajele) |
| Tip butuc | SRAM XDR, Campagnolo N3W, Shimano MicroSpline |
| Model anul | 2024 |
| ID produs | 271702 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii