Roată spate Zipp 202 NSW Disc 28", 12x142 mm
În calitate de plătitor străin de TVA înregistrat, poți face cumpărături fără TVA. Mai multe informații
Zipp 202 NSW Disc 28" roată spate
Roata spate de șosea Zipp 202 NSW Disc 28" este proiectată pentru specialiștii montani care caută greutate extrem de redusă, aerodinamică și siguranță la coborâre. Se bazează pe laminatul avansat de carbon cunoscut de la modelul 353 NSW și utilizează construcția biomimetică a jantei cu o combinație de diferite tipuri de fibre de carbon pentru rigiditate optimă în zona niplurilor și rezistență în zona talonului anvelopei. Datorită acestui fapt, roata reacționează rapid la fiecare tragere, menține o tensiune stabilă a spițelor în timpul mersului dinamic și, în același timp, rezistă la impacturile de pe carosabil. Profilul aerodinamic al jantei cu o înălțime de 35 mm oferă un avantaj la apropierea de urcări și la coborâri rapide, în timp ce greutatea totală a setului complet rămâne sub 1100 g. Butucul ZR1 SL dezvoltat în Germania cu rulmenți ceramici și un număr mare de puncte de cuplare asigură o transmisie lină și eficientă a puterii. Roata este pregătită pentru utilizare fără cameră și vine cu accesoriile necesare.|
Jantă din carbon cu laminat biomimetic pentru o combinație de rigiditate și durabilitate
|
|
Înălțimea jantei de 35 mm pentru un avantaj aerodinamic la urcare și coborâre
|
|
Rulmenți ceramici cu rezistență ridicată la coroziune
|
|
Butuc cu 66 de puncte de cuplare pentru transfer eficient de putere
|
|
Butuc ZR1 SL de construcție germană
|
|
Tubeless Ready
|
| Material | fibră de carbon |
| Locație | Spate |
| Butuc | Shimano HG |
| Înălțimea jantei | 35 mm |
| Montaj disc de frână | Center Lock (CL) |
| Lățime interior jantă (șosea) | 23 mm |
| Dimensiune ax | 12x142 mm |
| Greutate | 1 090 g (set, față + spate) |
| Capacitate de încărcare | 115 kg |
| Recomandare. lățimea cochiliei | 28 - 32C |
| ID produs | 398074 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii