Geaca de dama Karpos STORM EVO, ardezie/turcoaz
Geaca Karpos STORM EVO
Jacheta de iarnă, hardshell, pentru femei Storm Evo poate face față oricărei condiții meteorologice nefavorabile din mediul montan. Este confectionat din material membranar cu trei straturi K-Dry, care, impreuna cu fermoare impermeabile si cusaturi lipite, ofera protectie impotriva vantului, ploii si zapada. Pentru o potrivire mai buna pe corp, jacheta este echipata cu snururi si inchise Velcro. O jachetă ideală pentru schi alpinism și alpinism pe pereți de stâncă și cascade de gheață.|
Cusături lipite pentru protecție împotriva apei
|
|
Gluga cu vizor fix și șnur în față și spate poate fi purtată chiar și cu o cască
|
|
Material K-Dry rezistent la vânt, impermeabil (WP: 20000 mm) și respirabil (MVP: 41000g/m²/24h), cu tratament hidrofug DWR
|
|
În față, fermoar YKK® impermeabil, cu opritor, protecție pentru bărbie și clapetă interioară
|
|
2 buzunare frontale impermeabile cu fermoar YKK®
|
|
Buzunar interior din plasă pentru curele skialp
|
|
Snur în partea de jos
|
|
Mâneci reglabile cu Velcro
|
|
Imprimeu reflectorizant pe spate
|
| Gen | Femei |
| Mărime | S, M, L |
| Material | altă membrană, material sintetic, hardshell |
| Sezon | Iarnă, Tranziție |
| Sport | drumeție, schi alpin, alpinism, escaladare, via ferrata |
| Hood | da |
| Coloană de apă | 15 000 – 28 000 mm |
| Compoziția materialului | material principal: 100% poliamidă plasă: 100% poliester |
| Sezon/perioadă | toamnă, primăvară |
| Greutate | 445 g |
| Croială | Regular Fit |
| Rezistență la apă | 20 000 mm |
| Respirabilitate | 41 000 g/m²/24 ore. |
| ID produs | 191755 |
Îmbrăcăminte bărbați
| Mărime | XS | S | M | L | XL | XXL | XXXL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Piept (cm) | 88 | 92 | 96 | 100 | 105 | 110 | 115 |
| Talie (cm) | 76 | 80 | 84 | 88 | 93 | 98 | 103 |
| Șolduri (cm) | 90 | 94 | 98 | 102 | 107 | 112 | 117 |
Pantaloni bărbați
| Mărime | XS | S | M | L | XL | XXL | XXXL | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dimensiunea ITA | 44 | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 56 | 58 | 60 |
| UE | 44 | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 56 | 58 | 60 |
| Talie (cm) | 76 | 80 | 84 | 88 | 92 | 96 | 101 | 106 | 111 |
| Șolduri (cm) | 90 | 94 | 98 | 102 | 106 | 110 | 113 | 116 | 119 |
Îmbrăcăminte femei
| Mărime |
XS |
S |
M |
L |
XL |
XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Piept (cm) |
79 |
84 |
89 |
94 |
99 |
104 |
|
Talie (cm) |
63 |
68 |
73 |
78 |
83 |
88 |
|
Șolduri (cm) |
87 |
92 |
97 |
102 |
107 |
112 |
Pantaloni damă
| Mărime | XS | S | M | L | XL | XXL | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Dimensiunea ITA |
38 |
40 |
42 |
44 |
46 |
48 |
50 |
52 |
|
UE |
32 |
34 |
36 |
38 |
40 |
42 |
44 |
46 |
|
Talie (cm) |
60 |
64 |
68 |
72 |
76 |
80 |
84 |
88 |
|
Șolduri (cm) |
86 |
90 |
94 |
98 |
102 |
106 |
110 |
114 |
Îmbrăcăminte copii
|
Mărime (vârstă) |
6Y | 8Y | 10Y | 12 ani | 14 ani |
|---|---|---|---|---|---|
|
Înălțime (cm) |
116 | 128 | 140 | 152 | 164 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii