Geacă Hannah ALAGAN, hydro/reflecting pond
sacou Hannah ALAGAN
Jacheta Hannah Alagan este destinată în principal turismului alpin, via ferrata și trekking. Este o piesă ideală pentru condiții solicitante pentru drumeții montane și drumeții. Este realizat din membrană funcțională Climatic Element neporoasă și tehnologie de laminare cu membrană 3L între materialul exterior și interior.Jacheta este impermeabilă, respirabilă și garantează o protecție optimă în condiții meteorologice nefavorabile. Cu ea vei cuceri munții, unde vremea este adesea schimbătoare. Suprafața jachetei este tratată cu tratament hidrofug DWR. Utilizarea tehnologiei de lipire a pieselor mici și a cusăturilor lipite contribuie la impermeabilitatea îmbrăcămintei. Mânecile cu formă anatomică asigură o purtare confortabilă. Croiala obișnuită vă permite să luați un strat suplimentar sub jachetă pe vreme rece. În timpul drumețiilor mai lungi, veți aprecia cu siguranță ventilația la subsuoară. Fermoarele sunt impermeabile și este posibilă reglarea lățimii glugăi, marginii inferioare și mânecilor. Profită din plin de ceea ce Alagan are de oferit!
|
Fabricată din laminat cu 3 straturi cu membrană neporoasă funcțională Climatic Element, care garantează impermeabilitate și respirabilitate excelentă
|
|
Tratamentul hidrofug DWR de pe suprafața materialului crește rezistența la apă și asigură că picăturile nu se îmbibă, ci se scurg
|
|
Toate cusăturile sunt complet lipite și sunt folosite fermoare principale rezistente la apă, ceea ce contribuie semnificativ la impermeabilitatea generală a jachetei
|
|
Pentru un confort sporit în timpul drumețiilor dificile, este disponibil un sistem de ventilație la subraț, care permite ventilarea rapidă a excesului de căldură
|
|
Mâneci cu formă anatomică terminate cu manșetă cu velcro și marginea inferioară reglabilă a jachetei și a glugii permit ajustarea croielii după cum este necesar
|
| Gen | Bărbați |
| Mărime | M, L, XL |
| Culoare | hydro, reflecting pond |
| Material | material sintetic, Tratament DWR |
| Sezon | Tranziție |
| Sport | drumeție, escaladare, via ferrata, camping, lifestyle |
| Hood | da |
| Coloană de apă | 10 000 – 15 000 mm |
| Rezistență la apă | 10 000 mm |
| Respirabilitate | 10 000 g/m²/24 h |
| Greutate | 485 g |
| Model anul | 2022 |
| Compoziția materialului | 100% poliester |
| ID produs | 191228 |
| Mărime | S | M | L | XL | XXL | XXXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Înălțime (cm) | 171 - 176 | 174 - 179 | 180 - 184 | 182 - 186 | 184 - 188 | 186 - 190 |
| Piept (cm) | 90 - 94 | 95 - 99 | 100 - 104 | 105 - 109 | 110 - 114 | 115 - 119 |
| Talie (cm) | 78 - 82 | 83 - 87 | 88 - 92 | 93 - 97 | 98 - 102 | 103 - 107 |
| Șold (cm) | 92 - 96 | 97 - 101 | 102 - 106 | 107 - 111 | 112 - 116 | 117 - 121 |
| Mărime | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 58 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Înălțime (cm) | 171 - 176 | 174 - 179 | 177 - 182 | 180 - 184 | 182 - 186 | 184 - 188 |
| Talie (cm) | 78 - 82 | 83 - 87 | 88 - 92 | 93 - 97 | 98 - 102 | 103 - 107 |
| Șold (cm) | 92 - 96 | 97 - 101 | 102 - 106 | 107 - 111 | 112 - 116 | 117 - 121 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii