Carabinieră EDELRID HMS Bulletproof Triple Eco, eco
Carabină EDELRID HMS Bulletproof Triple Eco
Carabină HMS din aluminiu cu corp robust, cu siguranță automată în trei poziții și inserție din oțel în partea superioară. Aceasta previne uzura prematură cauzată de frecarea frânghiei sau de muchiile ascuțite.|
Variantă de culoare ecologică, parțial neanodizată
|
|
Reprezintă o alternativă mai ușoară la o carabină din oțel în modul top-rope
|
|
Mecanism de închidere Keylock pentru o manevrare optimă la clipsare
|
|
Siguranță automată care necesită trei mișcări pentru a se deschide, oferind cel mai înalt nivel de siguranță împotriva deschiderii accidentale
|
|
Construcția profilului H asigură cea mai bună utilizare posibilă a materialului și o greutate minimă
|
|
Inserția de oțel previne uzura prematură cauzată de frecarea frânghiei sau a plăcuțelor
|
| Sport | escaladare |
| Greutate | 89 g |
| Rezistență longitudinală | 25 kN |
| Rezistență transversală | 9 kN |
| Cu lacăt deschis | 9 kN |
| Deschidere | 24 mm |
| Certificat | EN 12275, EN 362 |
| Dimensiuni | 110 x 89 mm |
| Compoziția materialului | aluminiu |
| ID produs | 394065 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii