Coardă BEAL Booster Unicore Dry Cover, 9.7 mm, anis
BEAL Booster Unicore Dry Cover lano
Compactă, moale și foarte ușoară, cu un diametru de 9,7 mm, are certificare doar ca o coardă simplă. Booster este pionierul primelor corzi subțiri și oferă o rezistență excelentă. Datorită variantelor de impregnare, coarda este potrivită pentru utilizare în exterior, dar datorită grosimii sale mici, este destinată alpiniștilor mai experimentați.|
Certificare ca o coardă simplă
|
|
Un compromis excelent între greutate, manevrabilitate și rezistență
|
|
Număr mare de căderi capturate
|
|
Forță de impact scăzută
|
|
Tehnologia UNICORE®, datorită conexiunii dintre miez și cămașă, sporește siguranța și durata de viață a frânghiei
|
|
Impregnare Dry Cover
|
| Culoare | anis |
| Sport | escaladare |
| Lungime frânghie | 51 - 60 m, 61 - 70 m, 71 - 80 m |
| Diametrul cablului | 9,1 - 10 mm |
| Greutate | 61 g / m |
| Certificat | EN 892 |
| Forța de impact | 7,0 - 7,2 kN (laboratorul UIAA)7,4 kN (garantată de producător) |
| Numărul de căderi | 8 - 9 (laboratorul UIAA) 7 (garantat de producător) |
| Alungire dinamică | 38 % |
| Extensie statică (80 kg) | 8 % |
| Număr de bobine la țesătură | 40 |
| Rezistența la rupere | 42 % |
| Cădere peste o margine ascuțită | Da |
| ID produs | 191305 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii