Shimano BB-UN26 axă încapsulată în 4 puncte
Ax central pătrat BB-UN26 încapsulat, filet englezesc BSA, fără șuruburi manivelă. Potrivit pentru manivelele MTB ACERA FC-M3000.
| SPECIFICATII TEHNICE: | |
|---|---|
| Tipul 1 | MTB |
| Tipul 2 | Pătrat |
| Greutatea totală a pachetului | 331 g |
| Metoda de asamblare | BSA |
| Material | Oțel/Plastic |
| Culoare | Negru |
| ID produs | 27 |
Dobry den, prosim Vas, je mozne nahradit toto stredove zlozenie, ktore mam na mojom starsom biku, za HTII, konkretne za tieto modely?
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/misky-hollowtech-ii-gxp/shimano-loziska-stredove-htii-bsa-horske-68-73-mm-fcm610-590-4000-3000.html
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/misky-hollowtech-ii-gxp/shimano-loziska-stredove-htii-bsa-horske-68-73mm-fcm8000-780-770.html
Dakujem za odpoved.
Dobrý deň,
pokiaľ plánujete aj výmenu kľúk, tak v tom prípade áno, môžete použiť aj tieto stredové zloženia.
ktorý sťahovák potrebujem na tento stred?
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-stredy/super-b-tb-1065-kluc-na-stredy-shimano-96031.html
alebo tento
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-stredy/kovys-stahovak-na-slapaciu-osku-shimano-18021.html ? dakujem za odpoved
Dobrý deň,
oba kľúče majú rovnaký tvar drážkovania, takže si vyberte ten, ktorý sa Vám viac hodí (či už podľa ceny alebo tvaru ukončenia na vidlicový kľúč alebo na trhák so štvorhranom).
Nech sa páči.
Dobry den, chcel by som vymenit povodny stred (klinkove kluky, stara BMX 20) a pouzit kluky https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky-a-prevodniky/mtb/1-prevodnik/force-c-5-3-kluky-jednoprevodnik-40-zubov-140-mm-cierna.html
Aku dlzku osky mam vybrat, ked povodna je 135mm? Pri klukach odporucate 113mm, bude to OK? Ten rozdiel sa mi zda velky. Dakujem pekne
Dobrý deň,
ospravedlňujeme sa za neskorú reakciu. Držal by som sa odporúčania na nových kľukách. Staré mohli mať iné osadenie prevodníka a preto tam bola použitá oska 135 mm.
Dobrý deň, chcel by som zrenovovať starú Liberu a nahradiť pôvodnú stredovú osku za stredové zloženie aka by bola najvhodnejšia dĺžka? resp je vhodné ho nakombinovať s Kľukami https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky-a-prevodniky/cestne/shimano-stred-nexus-c6000-170mm-38z-strieborny.html . Za odpoveď vopred ďakujem
Dobrý deň,
to záleží od samotného rámu a hlavne od použitých kľúk. Pre Vami zvolené kľuky odporúčame výrobca osku s dĺžkou 122mm, takže podľa ľírky domčeka bude vhodná jedna z týchto :
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/shimano-oska-zap-un26-bsa-68x1225mm-so-skrutkami.html
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/shimano-oska-zap-un26-bsa-73x122-5-mm-bez-skrutiek.html
Ďakujem za odpoveď, poriadne som si skontroloval pôvodné kľuky a vyzerajú ze su v dobrom stave a zachovalo by to retro vzhľad a preto by som sa opýtal ci neviete objednať stredove zlozenie aj pre klinkove kľuky
Dobrý deň,
Vieme ale už sú tam len veľmi obmedzené dĺžky - 126 mm, 135 mm a 143 mm
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/force-osa-stredova-stvorhran-na-matice-126-mm-cierna.html
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/force-stredova-os-klinkova-143-mm.html
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/force-stredova-os-klinkova-135-mm.html
Zdravim, potrebujem urobit vymenu zodratych pil na MTB. Kedze su neoddelitelnou sucastou kluk pozeram z vasej ponuky na nove. Pri tejto prilezitosti rozmyslam ci uz nevymenim aj stred a urobit prechod zo 4-hranu na Hollowtech a k tomu kompatibilne kluky. Otazka na vas. Ma takyto upgrade zmysel? Ziskam tym nejaku vyssiu kvalitu a zivotnost alebo by som takymto upgraidom ziskal iba znizenie vahy? Dakujem
Zdravím,
to záleží aj od ďalších komponentov a či sa to oplatí z ekonomického hľadiska. Pokiaľ by som mal bicykel osadený aspoň komponentami Deore alebo Alivio a plánoval by som ho ešte používať viac rokov, tak by som nad kľukami Hollowtech určite uvažoval.
Dobrý deň, uvádzate že tento štvorhran (68x113) je vhodný na kľuky ACERA FC-M3000. Ja potrebujem štvorhran presne na tieto isté kľuky, len s tým rozdielom že domček je široký 73 mm, neviem však aká je šírka osky. Myslím si teda správne, že potrebujem štvorhran s rozmerom 73x118 ? Pre správne zachovanie reťazovej linky? Alebo to bude 73x113?
Dobrý deň,
štandard štvorhranu je rovnaký pre všetky 4-hranné kľuky, takže áno, bude sedieť aj na Vaše FC-M3000. Správna dĺžka záleží od reťazovej linky, resp. Vášho rámu. Ak máte pôvodnú osku, tak najväčšou istotou je zmerať tú a podľa toho vybrať vhodnú alternatívu. Samotná šírka domčeka s dĺžkou osky nesúvisí - a samozrejme áno, ak máte domček široký 73 mm, tak potrebujete osku v rozmere 73 x XYZ mm.
Dobrý deň,
Renovujem cestný bicykel z 80-tych rokov a potrebujem zapúzdrené stredové zloženie - štvorhran (najlepšie s dutou oskou - nie je podmienka) . Bicykel má šírku domčeka 70 mm, a je tam ITA (Taliansky) závit, Dlžka stredovej osky je 117 mm. Vedeli by ste mi to zohnať?
Dobrý deň,
dostupnosť preveríme s dodávateľom a budeme Vás informovať. Oska sa však vyrába v rozmere 70x118mm alebo potom 70x115mm, predpokladáme teda, že potrebujete rozmer 118mm.
Dobrý deň,
dodávateľ nám práve potvrdil osky Shimano BB-UN55 ITA 70x118mm - kód EBBUN55I18 , ktorá je dostupná na centrálnom sklade v Nemecku, jej cena je cca 15,80€ a doba dodania cca dva týždne. Ak máte o osku záujem, dajte nám vedieť a objednáme ju pre Vás.
Mám doma stredové zloženie s označením 68x118 štvorhran a je to vyrobca SRsuntour.Chcem ho vymeniť za toto.....bude mi pasovat aj toto shimano s rozmerom 68x117 alebo treba niečo iné s rovnakym rozmerom? Kľuky mám tiež SRsuntour
Dobrý deň,
pokiaľ s jedná o kľuky na štvorhran, tak to bude pasovať a je možné použiť tento stred.
Dobrý deň,
Potreboval by som pomôcť s výberom správneho rozmeru šírky domčeka. Šírka sa meria vrátane oboch misiek alebo bez tej vyberateľnej ? Lebo pri oboch mi to vychádza 73 mm a bez jednej 68 mm.
Ďakujem
Meral som šírku tej stredovej trubky na ráme bicykla a má 68 mm. Mám teda kúpiť 68 mm stredové zloženie ?
Dobrý deň,
Meria sa šírka domčeka - stredová rámová trubka - bez misiek, iba samotný rám. V tomto prípade ak ste namerali 68 mm tak je potrebné zakúpiť stred pre dĺžku domčeka 68 mm.
Dobry den. Da sa toto stredove zlozenie objednat aj v rozmere 73x122? Mam CANNONDALE TRAIL 6 2018 a potrebujem tento rozmer, pripadne ktoru stredovu os by ste mi doporucili? Dakujem.
Dobrý deň,
do ponuky sme zaradili požadované stredové zloženie : https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/shimano-oska-zap-un26-bsa-73x122-5mm-bez-skrutiek.html
Dobrý deň, mám nový stred BB-UN26, ešte nenamontovaný. Ľavá plastová miska má vôľu asi 1 mm, je to v poriadku? Po našróbovaní do stredovej trubky sa to utiahne?
Dobrý deň,
vôľa u ľavej misky je úplne normálna, pri montáži sa to utiahne.
Dobrý deň, neviete mi prosím Vás povedať kedy bude skladom? Alebo nemáte nejakú náhradu zháňam rozmer 73x113 všade sú vypredané.
Dobrý deň prajem,
samozrejme, dostupnosť tohto stredu aj jeho možných alternatív v rozmere 73x113 mm overíme u našich dodávateľov a budeme Vás čo najskôr informovať.
Dobrý deň,
tak bohužiaľ tento stred je konkrétne absolútne nedostupný - nevyšli vôbec nové kusy ani z fabriky Shimano.
Ako alternatívu je možné použiť napr. stred BB-UN300 (https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/shimano-oska-zap-un300-bsa-73x113mm-bez-skrutiek-na-stvorhran.html?preview) - bude dostupný začiatkom októbra.
Skúšam ešte overiť dostupnosť 4-hranných stredov v danom rozmere od iných výrobcov, od Shimana nie je dostupné k okamžitému odberu vôbec nič - budem Vás informovať.
Prajem pekný deň.
Dobrý deň prajem,
tak bohužiaľ, 4-hranný stred v rozmere 73x113 mm sa nám nepodarilo zohnať aktuálne ani u dodávateľov iných značiek ako Shimano
Dobrý deň,
nevadí jediné čo mi asi ostáva je počkať. Pri tejto situáci keď je covid je všetkého málo či už komponentov alebo aj bicyklov. Ale ďakujem za odpoveď
Dobry den, prosim aku velkost stredu kupit pre kluky Acera FC-T3010? A je tento stred urceny pre tieto kluky? Dakujem.
Dobrý deň,
tento stred je vhodný pre dané kľuky. Jeho šírka však záleží od rámu bicykla a nie od samotných kľúk. Ideálne je zmerať pôvodne osadený stred a objednať nový s rovnakými rozmermi.
Zdravím, chcem sa spýtať , ktorý rozmer mám vybrať keď stará osa je 73x118, presnejšie je to typ VP-BC73T. ďakujem
Dobrý deň,
preveríme s dodávateľom či dokáže zohnať aj takéto prevedenie a budeme Vás informovať.
Dobrý deň,
vieme zohnať aj stred v požadovanom rozmere. Stačí k objednávke tohoto stredu napísať do poznámky, že máte záujem o stred, ktorý má kód 55999-11873.
Dobrý deň,mám stredové zloženie o rozmere 68X119, aký rozmer by ste mi odporučili ako náhradu? Ďakujem.
Dobrý deň,
táto oska sa v danom rozmere nevyrába, najbližšie je rozmer 68x117, alebo potom môžete použiť túto osku : https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/kellys-zapuzdrena-stredova-os--119-mm.html
Dobrý deň, je možné nahradiť stredovú os Thun 4hran pôvodného rozmeru 68x119 za tentol model 68x122?
Dobry den,
ano, to by nemal byt problem.
zdravim, je toto 68x113mm rozmer ako je v popise? pretoze vybrat sa da len 73x110 mm, vdaka
Dobrý večer,
malo by sa jednať o rozmer 73x110mm..
Pre rozmer 68x113 mm je aktuálne s BSA závitom dostupný napr. tento 4-hranný stred Shimano UN300 - https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/shimano-oska-zap-un300-bsa-68x113mm-bez-skrutiek-na-stvorhran.html.
Mam na vás otazku.. Na čo slúži ten plast na ľavej strane... Na svojom strede to nemam
Dobrý deň,
jedná sa o ľavú misku so závitom, ktorou sa upevňuje stred do rámu. Pokiaľ máte tento stred, určite máte aj túto časť. Lepšie to vidno na obrázku pri tomto strede : https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/thun-stredova-os-stvorhran-bsa.html
Zdravim stary stred mam 111mm neviete mi poradit ktory bude lepsi ci 110 alebo 113?
Dobrý deň,
ospravedlňujeme sa za neskorú reakciu. Zvolil by som najbližší rozmer, teda 110 mm.
dobry den viete to este zohnat alebo nejaku nahradu ? mam 73 a 113. vdaka
Dobrý deň,
momentálne žiaľ nemáme v ponuke žiadnu alternatívu 73x113 mm. Distribútor značky Shimano, očakáva naskladnenie až začiatkom októbra - https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/shimano-oska-zap-un300-bsa-73x113mm-bez-skrutiek-na-stvorhran.html?preview
ok. vdaka za info budem sledovat dostupnost. musi este vydrzat
Zdravím, je stredove zlozenie vyrobené aj v ISO rozmere štvorhranu?
Dobrý deň, celkom nerozumieme otázke. Rozmer je štandardizovaný tak, aby sedela reťazová linka.
rozmer JIS štvorhanu je 12,73 mm a ISO je 12,60 mm, JIS je japonska norma pre shimano, ISO je europska norma
Dobrý deň, kedže je to Shimano, bude to štandard JIS. Podľa odstupných informácií by ale nemal byť problém s kompatibilitou kľúk oboch štandardov.
Alebo ako zistiť druhý rozmer (113,117)
68x113
68x117
Dobrý deň,
najlepšie by bolo vybrať pôvodnú osku a podľa jej rozmeru kúpiť novú, aby ostala zachovaná reťazová linka
Lenže mi nejde dať dole kluka stahovakom, lebo na kluke je strhnutý závit
Viete mi dako stym poradiť ako dať dole kluku?
Dobrý deň,
odporúčam sa obrátiť na odborný servis, tam by s tým mali mať skúsenosť.
Pasovalo by to na rám Leader fox Weeny/Dragstar/Cocaine?
Dobrý deň,
ak má rám závit BSA a domček šírky 68mm alebo 73mm , tak bude toto stredové zloženie pasovať.
Dobry den, potrebujem 73x110mm bude este v ponuke ?
Dobrý deň,
73x110 máme tu https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/oska-stvorhran/shimano-bb-un26-os-4hran.html
Ano mám záujem o danú osku.
Ďakujem.
Dobrý deň,
v poriadku, osku sme pre Vás objednali.
Je náboj 68x117 vhodný na rám CTM raptor?
Dobry den, neviem, aky rocnik to je, ci to je tovarenske nastavenie. Najlepsie by bolo vybrat staru osku a podla jej rozmeru kupit novu osku, aby ste zachovali retazovu linku.
Zdravim, su k nemu aj skrutky pre kluky?
Dobrý deň,
žiaľ, skrutky sú súčasťou kľúk a k stredom sa nedodávajú, takže ani v tomto prípade nie sú súčasťou balenia.
Aký stred vybrať na https://www.specialized.com/us/en/p-street-1/p/49645?color=154232-49645&searchText=81914-1013
Dobrý deň. Mám stred Power Pro Components BB-7420 BC 1.37x24T 68 s pevnym závitom na ľavej strane. Viem tento stred použiť ako náhradu? Ako zistím druhý rozmer ktorý máte v popise?
68x110
68x113
68x117
68x127
ďakujem
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

5000 km ziaden problem. Ale nemal som to ese rozobrane aby som overil ci nezahrdzavel.
Traducere cu GoogleAfișează originalul
Splna ucel, bez dalsieho komentara. Namontoval som ba Favorita 93 rocnik
Traducere cu GoogleAfișează originalul
Viac ako 3000 km s 95kg jazdcom je stále ako nová, už druhú sezónu.
Traducere cu GoogleAfișează originalul
kvalitny stred na starsi alebo lacnejsi bicykel
Traducere cu GoogleAfișează originalul
dobra vec sluzi ako ma zatial
Traducere cu GoogleAfișează originalul
produkt aj shop parada
Traducere cu GoogleAfișează originalul
Zatial v pohode
Traducere cu GoogleAfișează originalul
zatial v pohode
Traducere cu GoogleAfișează originalul
Paráda
Traducere cu GoogleAfișează originalul
super
Traducere cu GoogleAfișează originalul