Furcă SR SUNTOUR DUROLUX 36 Boost EQ RC2 PCS CTS 29" furcă suspendată, 160 mm
În calitate de plătitor străin de TVA înregistrat, poți face cumpărături fără TVA. Mai multe informații
SR SUNTOUR DUROLUX 36 Boost EQ RC2 PCS CTS 29" furcă suspensie
Furcă pneumatică cu gât din aluminiu, picioare inferioare din magneziu, amortizare hidraulică, reglare a compresiei de viteză mare/joasă și revenire,|
Cartuș PCS și cameră de aer negativă nouă EQ
|
|
Destinată pentru freeride și enduro
|
| Culoare | negru |
| Cursa furcii | 160 mm |
| Gâtul furcii | conic (tapered) 1 1/8" - 1,5" |
| Offset | 51 mm |
| Model anul | 2021 |
| Brațe interioare | 36 mm / A7000 |
| Brațe exterioare | Magneziu |
| Frâne | Postmount min 180 mm |
| Gât | 1.5" tapered, Alloy (CTS) |
| Greutate | 2 158 g |
| Ax | 15 x 110 mm |
| ID produs | 101713 |
Salutari. Această furcă are opțiuni de călătorie?
Ei bine, multumesc.
Dobrý deň,
pri týchto nových EQ modeloch od Suntouru je možnosť zmeny zdvihu jedine výmenou celého air shaftu (rôzne dĺžky pre zdvih 150, 160, resp. 170 mm).
Care este compensarea?
Tradus automat
Dobrý deň,
Offset je 44mm
vie sa zmenit zdvih az na 170mm ? vazne ?
Dobry den prajem,
ano, EQ Durolux ma moznost prestavby na zdvih 150, 160 alebo 170 mm - https://www.srsuntour.com/products/fork/DUROLUX36-Boost-EQ-6189.html.
SR SUNTOUR este o marcă renumită în industria ciclismului, specializată în producția de componente de biciclete de înaltă calitate, în special furci cu suspensie și amortizoare spate. Cu o istorie de peste trei decenii, SR SUNTOUR s-a impus ca un producător de încredere și inovator.
SR SUNTOUR a fost fondată în 1987 în Taichung, Taiwan. Marca este cunoscută pentru dedicarea sa față de cercetare și dezvoltare, străduindu-se constant să îmbunătățească performanța, durabilitatea și funcționalitatea produselor sale. Utilizează tehnologii și materiale avansate pentru a crea sisteme de suspensie care oferă un control, confort și o reacție îmbunătățite pe diverse terenuri.
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Una dintre cele mai bune achiziții pe care le poți face la reducere. Dacă ar fi să o compar cu RS, pentru un preț mai mic decât Revelation-ul de bază, primești o furcă cel puțin comparabilă, și în anumite privințe chiar mai bună, decât Lyrik Ultimate. Absolut de top.
Tradus automatAi grijă doar la presiunea recomandată, cifrele de la SR mi s-au părut prea mari, iar furca avea prea puțin sag și era destul de rigidă, a fost nevoie să o umfle cu aproximativ un sfert mai puțin.