Roată față Newmen Forge 30 XC 29", 15x110 mm, 6 găuri
Newmen Forge 30 XC 29" roată față
Roțile Newmen Forge 30 XC ating un raport excelent de durabilitate, greutate și preț. Noua familie Newmen Forge 30 oferă roți durabile și moderne pentru fiecare tip de bicicletă de munte. Pentru setul XC, a fost folosită o versiune ușoară a jantei Forge 30 Light rezistentă la impact atât în față, cât și în spate, butucul MTB FADE dovedit și spițele de înaltă calitate Sapim Race 2.0-1.8.-2.0.Jantele late Forge 30 Light sunt fabricate din dural de înaltă calitate și vin cu bandă tubeless. Noile jante Forge 30 se bazează pe aceleași profile rezistente la impact ca și roțile de aluminiu de top Beskar. În timpul dezvoltării noii generații de jante, au fost efectuate și teste de impact și analize FEM pe mai mult de 30 de prototipuri de diferite profile de jante. Pe lângă binecunoscutul design înclinat, au fost optimizate și flanșele jantei, ceea ce le face și mai rezistente la deteriorare. În același timp, profilele jantelor sunt cât mai drepte posibil, astfel încât, în combinație cu anvelopele MTB moderne, să genereze o aderență și un confort ridicat.
|
Profil rezistent la impact cu o margine teșită garantează un confort optimizat și aderență indiferent de teren
|
|
Jantele late Forge 30 sunt fabricate din material AL6061 și vin cu bandă tubeless montată
|
|
Pentru o fiabilitate maximă, au fost folosite butuci FADE verificați cu spițe Sapim 2.0-1.8-2.0
|
|
Profilul lat și plat al jantei este ideal pentru anvelope XC voluminoase și moderne
|
| Material | aluminiu |
| Locație | Față |
| Model ax | "boost" fix |
| Butuc | nici unul |
| Montaj disc de frână | 6 șuruburi (IS 6) |
| Lățime interior jantă (mtb) | 30 mm |
| Jantă | Forge 30 Light (490 g) |
| Prindere disc | 6-găuri |
| Spițe | Sapim 2.0-1.8-2.0, straightpull, 28x |
| Ax | 15 x 110 mm |
| Greutate | 805 g |
| ID produs | 301179 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii