Pantofi Shimano SH-GF800GTX, negri
Shimano SHGF800GTX tretry
Pantofi Gravity flat ideali pentru condiții dificile, umede și reci.Vă recomandăm să vă măsurați piciorul și să comandați dimensiunea conform tabelului de mărimi - de obicei este necesar să comandați o dimensiune mai mare decât purtați în mod normal.
|
Noua versiune a tălpii din cauciuc SHIMANO ULTREAD GF optimizată pentru temperaturi scăzute îmbunătățește conexiunea dintre pantof și pedală în condiții de frig
|
|
Inserție GORE-TEX în stil șosetă cu manșetă elastică la gleznă protejează împotriva umezelii și a frigului
|
|
Talp intermediar torsional TORBAL 2.0 îmbunătățește flexibilitatea marginii exterioare a tălpii pentru un control excelent în coborâri agresive și în viraje
|
|
Spuma EVA spongioasă, stratificată, absoarbe șocurile și îmbunătățește flexibilitatea tălpii pentru o stabilitate mai bună la coborâre
|
|
BOA® L6 Fit System cu capac din plastic previne desfacerea accidentală în caz de coliziune cu pietre și alte pericole de pe traseu
|
|
Canalele de drenaj pentru apă de pe părțile laterale ale tălpii asigură o tracțiune constantă și facilitează mersul
|
|
Vârf robust pentru protecție suplimentară a degetelor
|
| Gen | Bărbați |
| Culoare | negru |
| Indicație | Sport |
| Sezon | Iarnă |
| Pornire | mecanism rotativ |
| Greutate | 780 g pereche (EU 42) |
| ID produs | 251911 |

Pantofii Shimano se recomandă să fie cumpărați cu o jumătate de număr până la un număr mai mare decât pantofii sport obișnuiți. Denumirea „E” în mărime înseamnă că modelul este mai larg.
Zdravim, do akej teploty su odporucane tieto topanky? Chcel by som s nimi jazdit aj v teplote nieco pod 0. Nebudem odmrzat?
Dobry den,
topanky su urcene aj do chladnejsich dni - subjektivne teploty v rozsahu 0-5 stupnov este bez problemov, nizsie je to samozrejme aj o osbnom vnimani chladu, odporucam pripadne potom hrubsie (vlenen) ponozky, prip. hrejive izolacne vlozky a pod.
Dobrý deň, vedeli by ste mi pozrieť rozmer v cm pri veľkosti 46? ĎAKUJEM
Dobrý deň,
aký rozmer myslíte? Dlžka vnútornej stielky bude približne 293mm pri veľkosti EU46
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

După ani de zile de mers pe pedale plate în adidași obișnuiți, după achiziționarea acestor pantofi, am aflat imediat că sunt făcuți pentru asta. Îl ține foarte bine pe pedale. Pantofii mi se potrivesc ca o manusa si sunt usor de incaltat. Îmi place foarte mult sistemul BOA. De asemenea, mi s-a confirmat că, în ciuda temperaturilor chiar peste zero, picioarele mele nu sunt reci. Sunt foarte ușor de păstrat curat. Desigur, prețul este mai mare, dar cu siguranță îl recomand celor care își permit.
Tradus automatPantofii sunt grozavi si marimea 45 se potriveste perfect, piciorul nu se misca in pantof, lucru pe care l-am experimentat intr-o alta pereche de la Shimano SH-ET701 in marimea 45 (eu port marimea 44.5). În primul rând, pantofii sunt comozi și piciorul meu nu amorțește în călătoriile mai lungi de câteva ore. Singurul lucru de care mă pot plânge este că punerea lor nu este foarte confortabilă din cauza șnurului.
Tradus automattot încercat la + 13. Era cald în ele, dar în același timp piciorul nu transpira în ele. Un pic mai tăiat decât Five 10 pe care l-am condus până acum. Vom vedea ce are de spus iarna despre ei și cum îi va testa
Tradus automat
Nepremokavost super, ale v teplote okolo 0, resp pod 0, je v nich chladno na nohy. Chce to aj nejake dobre termo ponozky pri minusovych teplotach.
Traducere cu GoogleAfișează originalulFoarte confortabil, calitate excelenta
Tradus automatNu aș aprecia pantofii ca fiind potriviti pentru condițiile de iarnă. Folosit o dată astăzi la o plimbare de 41 km în pădure la temperaturi de +4 până la +6C și aveam 2 perechi de șosete de ciclism de iarnă și după o oră de mers mi s-a simțit puțin frig în degete dar nimic groaznic și după 1,5 ore au început să mă doară degetele de la picioare, dar nu era deloc frig. În rest, pantofii sunt ușor de spălat de murdărie și îmi place foarte mult sistemul boa. Am cumparat o marime mai mare decat port de obicei. Și în ceea ce privește pantofii plate, aceștia țin bine la pedalele plate chiar și la coborâre. Aș folosi mai degrabă pantofii de la temperaturi în jur de 10+C. In rest, toamna si primavara.
Tradus automat
Tak ako sa píše, treba si vybrať o číslo väčšie, ako máte štandardnú obuv. Mne by stačilo aj pól čísla so zimnými ponožkami… 😎
Traducere cu GoogleAfișează originalulSíce sa ťažšie obúvajú, ale držia pevne na nohe. Boa je ok, šnúrky sa nemotajú kae-tae…
Na koniec zimy a začiatok jari pri krátkych strkoch sú ideálne. Testujem ďalej, keď sa bude otepľovať, zatiaľ spokojnosť.