Scripete Petzl MINDER L1
Petzl MINDER L1 kladka
Scripete conceput pentru salvatori. Părţile laterale speciale sunt construite pentru utilizarea cu bucle Prusik în sisteme cu blocarea frânghiei într-o singură direcţie. Datorită rezistenţei ridicate şi eficienţei foarte mari, este conceput pentru utilizare intensivă şi manipularea sarcinilor grele.
|
Utilizare în scripeți cu blocare a frânghiei într-o singură direcție
|
|
Părțile laterale mobile sunt construite pentru a fi utilizate cu bucle Prusik
|
|
Scripetele este conceput pentru manipularea sarcinilor grele și pentru utilizare intensivă
|
|
Scripetele cu diametru mare este montat pe rulmenți cu bile etanșe și oferă o eficiență foarte ridicată
|
|
Orificiile mari de conectare pot găzdui până la trei carabine pentru o utilizare ușoară
|
|
Construcția specifică a plăcilor laterale protejează calea funiei
|
| Greutate | 237 g |
| Diametrul scripetelui | 51 mm |
| Eficiență | 97 % |
| Sarcină de lucru | 8 kN |
| Rezistenţă | 36 kN |
| Certificat | CE EN 12278, NFPA General Use, XF 494 General |
| Diametru frânghie | min: 6 mmmax: 13 mm |
| ID produs | 381481 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii