Carabinieră EDELRID Oval Power 2500 Triple, silver
EDELRID Oval Power 2500 Triple carabină
Carabină ovală cu o carcasă de blocare foarte subțire. Este potrivită pentru locurile în care aveți nevoie de siguranță maximă – de exemplu, în punctele de ancorare, pentru a conecta dispozitive de asigurare sau pentru lucrul cu scripeți și blocante. Versiunea Triple Lock adaugă cel mai înalt nivel de siguranță automată, cerut de profesioniști și alpiniști sportivi exigenți.|
Mecanism automat de blocare Triple Lock care necesită trei mișcări independente pentru a se deschide
|
|
Mecanism de închidere Keylock pentru o manevrare optimă la clipsare
|
|
Formă ovală pentru poziționarea optimă a echipamentului de alpinism
|
|
Corp optimizat al carabinierei pentru a obține o rezistență ridicată, menținând în același timp o greutate rezonabilă
|
| Culoare | argintiu |
| Sport | escaladare |
| Greutate | 76 g |
| Rezistență longitudinală | 25 kN |
| Rezistență transversală | 9 kN |
| Cu lacăt deschis | 7 kN |
| Deschidere | 20 mm |
| Certificat | EN 12275, EN 362 |
| Compoziția materialului | 110 x 64 mm |
| Compoziția materialului | aluminiu |
| ID produs | 394078 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii