Carabinieră EDELRID Oval Power 2500 Triple, icemint
Carabină EDELRID Oval Power 2500 Triple
Carabină ovală cu un manșon de blocare foarte subțire. Este potrivită pentru locurile în care aveți nevoie de siguranță maximă - de exemplu, în punctele de asigurare, pentru a atașa dispozitivul de asigurare sau pentru lucrul cu scripeți și blocante. Versiunea Triple Lock adaugă cel mai înalt nivel de siguranță automată, cerut de profesioniști și alpiniști sportivi exigenți.|
Mecanism automat de blocare Triple Lock care necesită trei mișcări independente pentru a se deschide
|
|
Mecanism de închidere Keylock pentru o manevrare optimă la clipsare
|
|
Formă ovală pentru poziționarea optimă a echipamentului de alpinism
|
|
Corp optimizat al carabinierei pentru a obține o rezistență ridicată, menținând în același timp o greutate rezonabilă
|
| Culoare | icemint |
| Sport | escaladare |
| Greutate | 76 g |
| Rezistență longitudinală | 25 kN |
| Rezistență transversală | 9 kN |
| Cu lacăt deschis | 7 kN |
| Deschidere | 20 mm |
| Certificat | EN 12275, EN 362 |
| Compoziția materialului | 110 x 64 mm |
| Compoziția materialului | aluminiu |
| ID produs | 394080 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii