Carabinieră EDELRID Kiwi Slider, oasis
EDELRID Kiwi Slider karabină
Carabină ovală ușoară și compactă cu sistem inovator de blocare automată Slider, care nu mărește volumul carabinei și permite manipularea rapidă cu o singură mână. Forma ovală distribuie optim sarcina pe axa longitudinală și oferă o capacitate portantă mare. Carabină ideală pentru echipament ordonat.
|
Ideală pentru utilizarea cu scripeți, blocatoare de ascensiune sau la construirea standurilor, deoarece permite o centrare excelentă a sarcinii
|
|
Mecanism de închidere Keylock pentru o manevrare optimă la clipsare
|
|
Mecanism automat de blocare integrat direct în clapetă
|
|
Cântărește doar 59 g, ceea ce reprezintă o valoare excelentă pentru o carabină cu siguranță
|
|
Dimensiunile mici economisesc spațiu pe ham
|
| Sport | escaladare |
| Greutate | 59 g |
| Rezistență longitudinală | 24 kN |
| Rezistență transversală | 10 kN |
| Cu lacăt deschis | 8 kN |
| Deschidere | 20 mm |
| Certificat | EN 12275, EN 362 |
| Compoziția materialului | 100 x 60 mm |
| Compoziția materialului | aluminiu |
| ID produs | 394087 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii