Carabinieră EDELRID HMS Bulletproof Triple FG Eco, eco
EDELRID HMS Bulletproof Triple FG Eco karabína
Una dintre cele mai avansate carabine de asigurare de pe piaţã, combinând durabilitate extremã, siguranţã maximã şi o abordare ecologicã.Acest model combinã toate tehnologiile cheie Edelrid într-un singur ansamblu. Are o inserţie de oţel anti-abraziune, protecţie anti-rotaţie în ham, cel mai sigur tip de blocare automatã şi este fabricatã cu respect pentru mediul înconjurãtor.
|
Oțelul inoxidabil în punctul de îndoire al frânghiei previne uzura prematură a corpului de aluminiu și formarea marginilor ascuțite de la frânghie
|
|
Arc integrat fixează carabiniera în ochiul de asigurare al hamului, împiedicând-o să se rotească și să fie supusă unei încărcări transversale periculoase în timpul asigurării
|
|
Siguranță automată care necesită trei mișcări pentru a se deschide, oferind cel mai înalt nivel de siguranță împotriva deschiderii accidentale
|
|
Construcția profilului H asigură cea mai bună utilizare posibilă a materialului și o greutate minimă
|
|
Inserția de oțel previne uzura prematură cauzată de frecarea frânghiei sau a plăcuțelor
|
|
Profil neted al capului carabinierei, care nu se agață de coardă sau material
|
|
Suprafața neanodizată economisește energie și substanțe chimice în timpul producției
|
| Sport | escaladare |
| Greutate | 91 g |
| Rezistență longitudinală | 25 kN |
| Rezistență transversală | 9 kN |
| Cu lacăt deschis | 9 kN |
| Deschidere | 24 mm |
| Certificat | EN 12275, EN 362 |
| Compoziția materialului | 110 x 89 mm |
| Compoziția materialului | aluminiu |
| ID produs | 394064 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii