Carabinieră EDELRID Bulletproof Bent II, oasis
EDELRID Bulletproof Bent II carabină
Carabină hibridă inovatoare care combină avantajele aluminiului ușor cu durabilitatea oțelului. Este concepută pentru alpiniștii care caută durabilitate maximă în zonele cu frecare mare a frânghiei.|
Corpul carabinierului este fabricat din aluminiu ușor, dar vârful, unde trece coarda, este întărit cu o inserție de oțel
|
|
Datorită designului ergonomic al clapei îndoite, introducerea frânghiei în carabină este foarte lină și rapidă
|
|
Construcția cu profil H asigură o utilizare optimă a materialului, făcând carabina foarte ușoară, menținând în același timp o rezistență ridicată
|
|
Mecanismul de blocare Keylock asigură că carabina nu se agață de coardă, bucle sau nituri în timpul manipulării.
|
| Sport | escaladare |
| Greutate | 54 g |
| Rezistență longitudinală | 27 kN |
| Rezistență transversală | 10 kN |
| Cu lacăt deschis | 8 kN |
| Deschidere | 20 mm |
| Certificat | EN 12275, UIAA 121 |
| Compoziția materialului | 100 x 58 mm |
| Compoziția materialului | aluminiu |
| ID produs | 397990 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii