Carabinieră cu scripete integrat EDELRID Axiom, icemint
EDELRID Axiom carabină cu scripete integrat
Carabină inovatoare cu scripete integrat, concepută pentru a minimiza frecarea cablului. Scripetele integrat în punctul de îndoire al cablului facilitează semnificativ ridicarea sarcinilor, reduce uzura cablului. Construcția unică permite introducerea cablului în scripete, chiar și atunci când carabina este deja atașată la punctul de ancorare.|
Scripetele cu rulment menține o eficiență ridicată (aprox. 86%) și asigură funcționarea lină a frânghiei chiar și sub sarcină
|
|
Sistemul este discret, nu interferează cu fixarea și reduce riscul deschiderii accidentale a încuietorii
|
|
Cablul este ghidat astfel încât să se așeze întotdeauna exact în canelura scripetelui, ceea ce protejează corpul carabinierului însuși de abraziune
|
|
Înlocuiește o combinație de carabină clasică și scripete separat, economisind spațiu pe ham și timp la instalare
|
|
Nasul neted al carabinierului previne agățarea accidentală de coardă, bucle sau nituri
|
|
Blocarea se deschide lateral, ceea ce facilitează introducerea frânghiei în scripete
|
| Sport | escaladare |
| Greutate | 66 g |
| Rezistență longitudinală | 22 kN |
| Rezistență transversală | 8 kN |
| Cu lacăt deschis | 7 kN |
| Deschidere | 18 mm |
| Certificat | EN 12275 |
| Compoziția materialului | 100 x 65 mm |
| ID produs | 394552 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii