Carabinieră DMM Phantom HMS Locksafe, matt grey
DMM Phantom HMS Screwgate karabína
Extrem de compactă, ușoară și totuși foarte puternică, carabină de formă HMS reală cu triplă asigurare automată Locksafe. Acest sistem oferă cel mai înalt nivel posibil de securitate împotriva deschiderii accidentale a frânghiei.Este ideală pentru alpiniștii care doresc să-și ușureze echipamentul (de exemplu, la trasee cu mai multe lungimi), dar în același timp necesită siguranță maximă a triplei asigurări la asigurare sau la construirea standurilor.
|
Blocarea automată Locksafe revine imediat în poziția asigurată după eliberare, eliminând riscul de a uita să înfiletați manual carabina
|
|
Suprafața carabinierei, peste care trece coarda, este rotunjită, durabilă și suficient de mare. Este blândă cu coarda (rază de curbură mai mare) și asigură o asigurare lină.
|
|
Forma HMS reală permite utilizarea fără probleme a nodului semi-cârmă
|
|
Nasul subțire și conic este excelent pentru atașarea la elemente textile
|
|
Zăvor extra scurt care maximizează spațiul de lucru intern
|
| Sport | alpinism, escaladare |
| Greutate | 62 g |
| Compoziția materialului | 71 x 96 mm |
| Rezistență longitudinală | 25 kN |
| Rezistență transversală | 9 kN |
| Cu lacăt deschis | 7 kN |
| Deschidere | 19 mm |
| Certificat | EN362:2004 B, EN12275:2013 B/H |
| ID produs | 391087 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.
Momentan nu există recenzii