Coardă BEAL SunRise Unicore Dry Cover, 9,2 mm, portocaliu
BEAL SunRise Unicore Dry Cover lano
Frânghie dinamică ușoară de 9,2 mm, certificată ca frânghie simplă (single rope). Cu impregnarea Dry Cover, va fi un partener excelent pentru cățăratul în aer liber pe nisip și rocă vulcanică. Frânghia este echipată cu tehnologia UNICORE®, care, datorită conexiunii dintre miez și înveliș, crește siguranța și durata de viață a frânghiei. Este prima frânghie din lume care este fabricată din poliamidă 100% reciclată chimic, cu o amprentă de carbon cu 78% mai mică decât frânghiile fabricate printr-un proces standard.Pe lângă utilizarea materialului reciclat, care previne extragerea de noi resurse din pământ, procesul de reciclare chimică ajută la reducerea amprentei de carbon a produsului în sine. Astăzi, deși multe produse reciclate produc mai mult CO2 decât materialele noi, acesta nu este cazul firelor Nexis CC utilizate pentru această frânghie. În timp ce 1 kg de poliamidă 6 standard creează 6,97 kg de CO2, poliamida 6 CC creează doar 1,53 kg de CO2.
|
Frânghie dinamică simplă
|
|
Prima coardă din lume care este fabricată 100% din poliamidă reciclată chimic
|
|
Reducere cu 78% a amprentei de carbon față de producția standard
|
|
Impregnare Dry Cover
|
|
Tehnologie UNICORE®
|
|
Certificare ca o coardă simplă
|
|
100 % reciclat
|
|
Forță de impact foarte scăzută
|
|
Manevrabilitate ușoară
|
|
Desfășurare ușoară a frânghiei cu MagicPack
|
| Culoare | portocaliu |
| Sport | escaladare |
| Lungime frânghie | 51 - 60 m |
| Diametrul cablului | 9,1 - 10 mm |
| Certificat | EN 892 |
| Forța de impact | 7,4 kN (UIAA) 7,6 kN (garantată de producător) |
| Numărul de căderi | 5 (UIAA) 5 (garantat de producător) |
| Alungire dinamică | 36 % |
| Extensie statică (80 kg) | 8,4 % |
| Greutate / metru | 57 g |
| ID produs | 345697 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii