Lumină spate reîncărcabilă CTM EOT
Lumină spate reîncărcabilă CTM EOT
Lumină spate reîncărcabilă cu opțiunea de încărcare prin USB-C.|
20 lămpi LED plate roșii de înaltă luminozitate (50 lm)
|
|
Construcție din aluminiu cu încărcare prin microUSB
|
|
Mod de repaus automat - după 40 de secunde fără mișcare, lumina se stinge - când te miști din nou, se aprinde
|
|
Comutarea între lumină și intermitent printr-un dublu clic pe comutator, oprirea luminii prin menținere apăsată
|
|
Funcții : lumină constantă - intermitent lent - intermitent rapid - intermitent de avertizare - pulsatorie
|
| Sursă de alimentare | USB-C |
| Baterie | reîncărcabilă |
| Flux luminos max. | 0 - 99 lm |
| Baterie | 3.7V 400 mAh cu un timp de încărcare de 2 ore |
| Conținutul pachetului | suport pentru tija de șa, suport pentru șine de șa, cablu USB și cheie |
| Dimensiuni | 49x34x34 mm |
| Greutate | 30 g |
| ID produs | 136254 |
Dobrý deň. Mám otázku. Zakúpil som si toto zadné svetlo ale funguje opačne. Keď idem dopredu svieti stále plnou intezitou(brzdové svetlo). Keď zastanem začne slabšie svietiť (normálne).Keď tlačím bicykel dozadu svieti normálne,akonáhle ho zastavím rozsvieti sa brzdové svetlo. Keby som cúval tak by to bolo OK. Ale jazdím dopredu takže to OK-nieje! Dá sa to svetlo KALIBROVAŤ? Ďakujem.
Dobry den,
zial moznost "kalibracie" vyrobca pri tomto svetle neponuka.
Svetlo disponuje pomerne jednoduchym senzorom zmeny rychlosti - mal by teoreticky fungovat pri oboch smeroch. AK vsak svetlo vyhodnocuje Vas pohyb chybne, tak sa zial s najvacsou pravdepodobnostou jedna o chybny kus Odporucame Vam v tom pripade samozrejme reklamaciu - https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/vsetko-o-nakupe.html ("Co ak sa mi tovar pokazi v zarucnej dobe?").
Dobrý deň,prosím má toto svetlo vážne tú funkciu,že keď sa zníži rýchlosť tak sa rozsvietí ako brzdové svetlo? A je k tomu upevňovacia gumička okolo podsedlovky,alebo len uchyt pod sedánku.Ďakujem za odpove´d.
Dobrý deň,
áno, svetlo disponuje senzorom brzdenia. V balení sa nachádza montáž na sedlovku aj úchyt do lyžín sedla.
Rad by som sa informoval ci je mozne zakupit nahradny drziak na lyziny sedadla samostatne. Mam 2 bicykle s teleskopickymi sedlovkami a gumickovy uchyt mi nevyhovuje. Vdaka za info
Dobrý deň,
Mrzí nás to ale náhradný držiak k tomuto svetlu výrobca samostatne nemá.
Dobrý deň, prezradíte mi, prosím, ako sa dostanem k nabíjaciemu portu? Ďakujem
Dobry den prajem,
nabijaci port sa nachadza pod drziakom - staci ho odskrutkovat
Pod držiakom okrem dierky na skutku nič nie je. Skúšal som to už skôr.
Zdravím a ešte sa chcem opýtať či sa dá nastaviť aj intenzita svietenia?
Dobrý deň,
Dá sa nastaviť sila svietenia a blikania (2 rôzne stupne) a taktiež rýchlosť blikania (mali by tam byť 2 rôzne intenzity).
Zdravím, prosím vás, akú to ma výdrž batérie pri jednotlivých režimoch?
Dobrý deň,
Výrobca to žiaľ nešpecifikuje.
Dobry den. Nabijanie je cez usb c port prosim?
Dobrý deň,
žiaľ nie, jedná sa o microUSB port. Prajem príjemný zvyšok dňa!
Dakujem velmi pekne. A viete mi prosim poradit neake zadne svetlo aby malo neaku vodeodolnost, nabijaci na usb C, upevnenie pod sedlovku a ideal aby malo vystraznu funkciu ked brzdim ale to nie je podmienka. Dakujem velmi pekne 😊
Dobrý deň,
s USB-C konektorom toho veľa v ponuke nie je Aktuálne jedine snáď - https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/svetla/zadne/fenix-bc05r-v20-nabijatelna-blikacka-zadna-.html?preview.
dobrý deň,
tuším tu máte zlé foto.
s.
Dobrý deň,
Ďakujeme za info, chybný obrázok sme upravili.
dobry den,chci se zeptat,jestli toto svetlo ma take senzor okolniho svetla,,ze kdyz intenzita svetla je mala ze se automaticky rozsviti?dekuji za info
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Până acum face ce trebuie. Luminozitatea este foarte bună și funcția de stopuri este OK. Dar uneori stopurile se aprind chiar și la schimbarea vitezelor.
Tradus automatSemnalizare + stop excelent, apreciez și metoda de montare variabilă
Tradus automatSatisfacție maximă. Nu am rezerve.
Tradus automatO mare satisfacție, mic, puternic....
Tradus automatRaport excelent preț/performanță
Tradus automatLumină excelentă
Tradus automatSatisfacție ?
Tradus automat
Super.
Traducere cu GoogleAfișează originalulDupă ce am despachetat lanterna, am pornit imediat într-o excursie de seară care a durat o oră și jumătate. Lampa a rămas pe setările din fabrică tot timpul. Am mers pe o pistă de biciclete neiluminată, în întuneric aproape complet, și puteam fi văzut departe și în larg. Mi-a dat un sentiment de siguranță. Apreciez designul metalic, luminozitatea ridicată, dimensiunile compacte și fixarea cu bandă de cauciuc. Cât despre funcțiile inteligente menționate anterior, ale luminii de frână și a pornirii și opririi automate la oprire și pornire, totul funcționează, doar intensitatea luminii pare a fi aceeași. Dar s-ar putea să mă înșel. Pentru mine, este important ca aceasta să strălucească puternic într-o zonă largă. Pentru acest preț, nu toate gadgeturile trebuie să funcționeze. Ca minus, aș pune vizibilitatea mai slabă din lateral, cauzată de design și de imposibilitatea de a achiziționa un mecanism de prindere de schimb. Comparând prețul, performanța, manopera și materialele utilizate, consider această lanternă o achiziție bună pentru utilizatorii mai puțin sau medii exigenți. O recomand cu siguranță.
Tradus automatLuminozitatea este brutală, modurile sunt ok, dar uneori reacționează târziu.
Tradus automatSenzorul de frânare funcționează puțin ciudat, în rest excelent.
Tradus automatNu l-am testat încă.
Tradus automatBună ziua, am această lumină de două zile - am testat-o într-o singură plimbare. Deși am fost mulțumit de lumina puternică, corpul metalic și atașarea la șaua de sub bicicletă, lumina (nu) funcționează exact așa cum scriu colegii de mai sus. Am setat modul intermitent și, de îndată ce mă mișc, lumina rămâne aprinsă continuu. Începe să clipească din nou doar când sunt oprit, de exemplu la un semafor. M-aș aștepta să fie exact invers - modul setat va clipi în timp ce mă deplasez, iar când staționez/frânez se va aprinde după cum doresc.
Tradus automatLa acest preț nu se poate aștepta un produs complet funcțional
Tradus automat+ procesare
+ strălucește frumos
+ puternic
- reactioneaza atat la accelerare cat si la decelerare, ceea ce inseamna ca se aprinde in orice moment
- deoarece este întotdeauna complet aprins, nu va dura mult
- lipsa starii bateriei...mi s-a intamplat de cateva ori sa vin acasa si sa nu fie lumina aprinsa (o folosesc in drum spre serviciu sau iesiri de jumatate de ora)
Chvíľu mi fungovalo dobre, ale začalo presne toto isté robiť aj mne. po rozjazde chviľu bliká, potom zasvieti a vypne. tiež reaguje na zrýchlenie aj spomalenie a vypne. nechápem. a veľmi som sa tešil na toto svetlo...
Traducere cu GoogleAfișează originalul
uplne ten isty problem mam a mam z toho "nervy", lebo stale kontrolujem ci blika, zistim, ze neblika a v poslednom tiahlom kopci pred Popradom z Dubiny ma uz 3x zradilo, ze vdaka tomu, ze neblikalo sa bateria neskutocne rychlo vybila a bol som za sera neosvetleny.
Traducere cu GoogleAfișează originalulNepochopitelne ovladanie, niekedy sa mi podari zapnut iny rezim ako konstantne svietenie, inokedy nie, ziadna indikacia stavu baterie, prosto taky nepodarok. Nehovoriac o tom, ze pri prvom vyjazde sa objimka do ktorej je svetlo naskrutkovane odtrhla a svetlo som este ani 1x nezapol a uz som ho nemal. Nastastie mi priamo CTM uznalo moju reklamaciu a poslali mi druhe, ale stale plati zaciatok mojho prispevku, ze je to nespolahlive svetlo
Zdravím, ja mam toto svetlo dva dni - vyskúšané na jednej jazde. Zatiaľ čo ma potešilo jasne svetlo, kovové telo a pripevnenie na pod sedlo, svetlo (ne)funguje presne ako píšu kolegovia vyššie. Nastavím režim blikania a akonáhle som v pohybe, tak svetlo svieti nepretržite. Začne blikať opäť až v zastavení, napr. na semafore. Očakávala by som, že to bude presne opačne - bude blikať nastavený režim počas pohybu a pri státí/brzdení bude svietiť vkuse.
Traducere cu GoogleAfișează originalulUneori am haos în modul în care semnalizatorul alege, sau mai degrabă „ține minte” modurile... luminozitate excelentă, prindere excelentă sub șa, dar se descarcă foarte repede, pentru că adesea strălucește la putere maximă, în ciuda faptului că este selectat un alt mod și nu frânez...
Tradus automat
A este k tomu je tam 400 mAh ...nie tak ako píšu ze 500 mAh ..
Traducere cu GoogleAfișează originalulMă așteptam la o așteptare mai lungă. Lumina este ținută într-un șurub, care este fixat cu două microșuruburi, iar totul se clătinește în timp, ceea ce înseamnă că trebuie strâns din când în când. Uneori continuă să clipească după oprire, în mod normal ar trebui să se oprească de la sine.
Tradus automat
ahoj Radovan,
Traducere cu GoogleAfișează originalulak sa Ti to kyve, tak ako som pisal vyssie, mne to odpadlo hned pri prvej jazde a este ani nebolo nikdy na bajku zapnute. Ked mi to CTM zreklamovalo a prislo nove a kyvalo sa to rovnako, tak mi odporucili dat do zavitov sekundove lepidlo. Tak som aj urobil, vyzera, ze to drzi ovela lepsie, ale kvoli vydrzi/nevydrzi a kvoli nespolahlivosti svetla, ze neblika, ale zacne svietit a tym padom bateria vydrzi velmi kratko som si kupil ine a uz ho nebude pouzivat
Se încarcă prin USB/C, dar funcționează doar cu cablul specific furnizat, nu se încarcă cu niciun alt cablu.
Tradus automatBateria ține foarte puțin, poate e suficientă pentru drumuri scurte, dar nu și pentru mine.
Tradus automat
realita ina ako popis
Traducere cu GoogleAfișează originalulLampa are o lumină foarte bună și funcții de intermitere foarte vizibile. În același timp, nu este prea puternică pentru utilizarea pe șosea. Suportul de sub șa este ideal.
Tradus automatDin păcate, funcția de frânare se activează continuu atunci când se merge pe pietriș (fără frânare), așa că lampa rămâne foarte puternică în modul de frânare. Acest lucru consumă bateria foarte repede; durează doar aproximativ o oră.
Din acest motiv, NU este recomandat!