Șa fizik Tempo Argo R5, 150 mm exponat
fizik Tempo Argo R5 șa
O noutate în oferta de șei de șosea Fizik Argo a fost dezvoltată timp de 2 ani și răspunde tendințelor actuale - șa este scurtă, lată și are o decupare centrală mare. Toate acestea pentru un confort maxim în timpul mersului. Forma șeii este concepută pentru a reduce presiunea asupra țesuturilor moi și, în același timp, pentru a oferi ciclistului stabilitate maximă în diferite poziții de mers.Argo este cel mai universal grup de șei, din care chiar și fiecare poate alege versiunea potrivită. Tempo Argo este o șa pentru curse lungi și respectă pe deplin geometria echilibrată a bicicletelor moderne de șosea universale.
Căptușeala este realizată din spumă marcată Foam 2, care este puțin mai înaltă în zona oaselor ischiale și astfel susține o postură mai verticală. Căptușeala este, de asemenea, puțin mai moale decât cea folosită pe șeile de curse Vento Argo, iar șaua este astfel mai confortabilă la curse lungi.
|
Lungimea mai scurtă a șeii permite ciclistului să stea mai mult în față, fără a exercita o presiune neplăcută asupra țesuturilor sensibile
|
|
Dispune de o decupare centrală ergonomică, dezvoltată cu ajutorul unei analize detaliate a presiunii asupra diferitelor părți
|
|
Argo plasează ciclistul într-o poziție mai verticală, asigurând astfel o stabilitate mai mare și o distribuție mai bună a greutății
|
| Gen | Bărbați, Unisex |
| Culoare | negru |
| Lățime șa | 150 mm |
| Material șine șa | oţel |
| Indicație | Sport |
| Inveliș | nylon carbon reinforced WingFlex |
| Șine (diametru) | 7 mm |
| Dimensiuni | 260 mm |
| Greutate | 241 g |
| ID produs | 402820 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii