Șa fizik Vento Argo R1 Light, 150 mm
Această șa de curse performantă cu nas scurt îmbunătățește stabilitatea și permite o poziție de condus aerodinamică mai agresivă. Este echipată cu un canal pentru a reduce presiunea în centru, asigurând astfel o distribuție anatomic optimă a greutății și prevenind presiunea excesivă asupra vaselor de sânge și a nervilor din zona perineală. În timp ce forma tradițională a șeii încurajează ciclistul să schimbe frecvent poziția pentru un efect de pârghie mai bun, această șa susține o poziție agresivă pentru o stabilitate mai mare și o distribuție mai bună a greutății. Căptușeala este fabricată din spumă specială de tip 1, care are un profil mai scăzut și este reactivă și elastică pentru un răspuns imediat și un transfer optim de putere.
- Carcasă șa din nylon ranforsat cu carbon
- Șine de carbon
- Husă șa din material Microtex
| Gen | Bărbați |
| Culoare | negru |
| Material șine șa | carbon |
| Indicație | Sport |
| Dimensiuni | 265 mm |
| Șine (diametru) | 7 x 9 mm |
| Greutate | 158 g |
| ID produs | 381389 |
Momentan nu există întrebări
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii