Anvelopă Maxxis Rekon 29x2,40" WT EXO+ TR 3C Maxx Terra, kevlar
Anvelopă Maxxis Rekon 29x2.40" WT EXO+ TR 3C Maxx Terra
Anvelopă de trail agresivă inspirată de anvelopa rapidă Ikon, potrivită pentru terenuri mai moi și mai solicitante. Proeminențele largi de pe centrul anvelopei asigură controlul în timpul frânării puternice, iar proeminențele laterale în formă de L asigură suport în virajele mari.|
EXO+ - o combinație de protecție EXO și SilkShield
|
|
3C - tehnologia cu trei compuși oferă rezistență minimă la rulare și durată de viață extrem de lungă a benzii de rulare
|
|
WIDE TRAIL (WT) - forma anvelopei este optimizată pentru utilizarea pe jante cu o lățime interioară de 30-35 mm
|
|
TR - Tubeless ready - margine pliabilă din kevlar
|
| Culoare | negru |
| Tubeless | Da |
| Material | kevlar |
| Diametrul roților | 29" |
| Lățime cauciuc | 2.40" |
| Determinare anvelopă | trail |
| Presiune max. | 40 PSI/2,8 bar |
| TPI | 60 |
| Greutate | 860 - 1000 g info |
| ID produs | 114009 |
PSI - indică presiunea la care producătorul recomandă umflarea anvelopei. 1 atmosferă = 14,7 PSI
TPI (EPI) - densitatea fibrelor cauciucului. Cu cât valoarea TPI este mai mare, cu atât anvelopa va fi mai flexibilă.
Kevlar - perete anvelopă din Kevlar. Anvelopa poate fi pliată, deci este mai practică la transport sau depozitare. Se caracterizează printr-o greutate mai mică în comparație cu anvelopele cu sârmă și o rezistență mai mare la perforare.
Sârmă - peretele anvelopei are o sârmă. Anvelopa nu este flexibilă, este mai grea în comparație cu cea cu Kevlar.
| Tabel mărimi | ETRTO | Dimensiunea în inchi |
|---|---|---|
| 29" | 50-622 | 29 x 2,00 |
| 28 x 2,00 | ||
| 54-622 | 29 x 2,10 | |
| 28 x 2,10 | ||
| 55-622 | 29 x 2,15 | |
| 28 x 2,15 | ||
| 57-622 | 29 x 2,25 | |
| 60-622 | 29 x 2,35 | |
| 28 x 2,35 | ||
| 75-622 | 29 x 3,00 |
| Tabel mărimi | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lățimea anvelopei în mm | Janta roții în mm | ||||||||
| 13C | 15C | 17C | 19C | 21C | 23C | 25C | 27C | 29C | |
| 18 | X | ||||||||
| 20 | X | ||||||||
| 23 | X | X | |||||||
| 25 | X | X | X | ||||||
| 28 | X | X | X | ||||||
| 32 | X | X | X | ||||||
| 35 | X | X | X | ||||||
| 37 | X | X | X | X | |||||
| 40 | X | X | X | X | |||||
| 42 | X | X | X | X | X | ||||
| 44 | X | X | X | X | X | ||||
| 47 | X | X | X | X | X | X | |||
| 50 | X | X | X | X | X | X | |||
| 52 | X | X | X | X | X | X | X | ||
| 54 | X | X | X | X | X | X | |||
| 57 | X | X | X | X | X | X | |||
| 60 | X | X | X | X | X | X | |||
| 62 | X | X | X | X | X | X |
Je prosím tento plášť plne kompatibilný s Hookless ráfikom (TSS / Tubeless Straight Side)? Pokúšal som sa dopátrať na stránke výrobcu MAXXIS, ale nič relevantné som nenašiel. Ďakujem.
Dobrý deň,
veru, Maxxis to žiaľ v špecifikácii neudáva, kompatibilitu s hookless, resp. TSS ráfikmi uvádza iba pri svojich TR road a gravel/CX plášťoch.
Dobrý deň
Prosím Vás keď mám rafik so šírkou 25, môžem naň dať takýto širší plášť? Vopred vďaka
Dobry den,
na rafik s vnutornou sirkou 25mm mozete pouzit 2.40" plast bez najmensich problemov, bude sediet
Dobry den, kedy planujete dodat tento plast? Resp. doplnit dostupnost?
Dakujem!
Dobrý deň,
koncom apríla by mal byť skladom.
Dobry den. Viete mi povedat, kedy bude tento plast dostupny?
Dobry den, dalsie plaste od znacky Maxxis budeme naskladnovat v priebehu jesene.
Zdravím, prosím vás jaké je ETRTO tohohle pláště?
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

































































Folosesc Maxxis din 2020. Trebuie să recunosc că am avut o singură pană la versiunea tubeless (vina mea) în tot acest timp, în rest mă bazez absolut pe durabilitatea lor. Nu port inserții, presiuni în jur de 1,6-2 bari. Le dau bombe adevărate, grădini de stâncă, sărituri, obstacole orizontale, nu trebuie să-mi fie teamă să-l las să plece oriunde. De câteva ori am simțit că ar fi trebuit să le încep/să le întrerup, dar nu au făcut-o.
Se rostogolesc destul de decent pe teren plat, nu e o galuska, dar cu siguranță nu e o ancoră.
Acest model este mai mult pentru condiții uscate, merg cu el cu atenție pe noroi și pietriș (probabil mi-e frică , dar am reușit să fac față la 5 ore de ploaie la munte cu ele.
Am cumpărat lățimea de 2,4" în loc de 2,6" câte era înainte pentru a economisi greutate. Cel de 2,4" cântărește de fapt 910 g, iar cel de 2,6" în aceeași configurație cântărește 1180 g. 2,6" reprezintă un rezervor complet, dar chiar și la această lățime mai mică, capacitatea de cross-country este excelentă.
Maxxisy vozím od roku 2020. Musím uznať, že v bezdušovom prevedení som na nich za tú dobu mal iba jeden defekt (vlastnou vinou), inak absolútne spoľahnutie na odolnosť. Inserty nevozím, tlaky okolo 1,6-2 bary. To im dávam riadne bomby-šupy, rockgardeny naplno, skoky, priečne prekážky, nemusím sa báť pustiť to kade-tade. Zopárkrát som mal pocit, že som ich už musel načať/seknúť, no ony nič.
Afișează traducereaTradus automatNa rovine odvaľujú celkom slušne, nie je to galuska, ale rozhodne to nie je kotva.
Tento model je skôr do sucha, na blate a šotoline s ním chodím opatrne (už sa asi bojím , ale s prehľadom som s nimi zvládol i 5h dážď v horách.
Kúpil som šírku 2,4" miesto doterajších 2,6" kvôli úspore hmotnosti. 2,4" má reálne 910 g, 2,6" mali v rovnakej konfigurácii 1180 g. 2,6" sú úplný tank, no aj v tejto menšej šírke je priechodnosť vynikajúca.
egy kopott maxxis aspen után igazi felüdülés ezzel a lefelék Nagyon jól viselkedik és nem annyival lassabb, mint gondoltam.
Traducere cu GoogleAfișează originalulHja, a sárral is elég jó viszonyban van. Jól kapaszkodik felfelé is, szépen kipörgeti a nagyját..
Jó gumi. tetszik! Meglátjuk, mennyire lesz tartós.
Túto vzorku vozím v predu už rok a nesklamala (29x2,6), preto som dal aj do zadu tento model. Výmena v domácich podmienkach bez problémov, v teréne drží a dá sa naňho spoľahnúť. Odporúčam
Traducere cu GoogleAfișează originalulÎncă nu a fost testat, vom vedea dacă îl putem înlocui cu anvelope Schwalbe, sunt mai grele, dar asta nu mă deranjează protecție excelentă a flancului, cumpărat la un preț redus
Zatial neodskusane , vymena za Schwalbe plaste tak uvidime , vahovo tazsie ale to mi neprekaza vyborna ochrana bocnic, zakupeny v akciovej cene
Afișează traducereaTradus automat
Ľahký, rýchly plášť. Dal som na predné koleso vzadu mám Rekon Race Maxx Speed. To zrýchlenie bolo jasné na segmentoch Stravy.
Traducere cu GoogleAfișează originalulExperiențele mele cu anvelopele Maxxis sunt cele mai bune. Am cumpărat modelul Rekon cu lățimea de 2,40 pentru o bicicletă electrică.
Moje skúsenosti s pneu Maxxis sú len tie najlepšie. Model Rekon v šírke 2,40 som kupoval na e-bike.
Afișează traducereaTradus automat
Parádny do snehu a mokrejších podmienok, paradné drží
Traducere cu GoogleAfișează originalul
Super plast , zatiaľ prvá skúsenosť 2.4 plastom
Traducere cu GoogleAfișează originalul
Perfektní odvalování i přes skvělí grip
Traducere cu GoogleAfișează originalul
velmi spokojny, dobre slapu, odolne
Traducere cu GoogleAfișează originalul
skvely XC/Trail plast
Traducere cu GoogleAfișează originalulNu am încercat încă.
Ešte som neskúšal
Afișează traducereaTradus automatAm cumpărat-o, nu am condus-o. Am sentimente amestecate în legătură cu el, o să cadă de pe bicicletă. Arată ridicol când este pus pe jantă. După umflare, este cu 5 mm mai îngustă decât REKON Race de aceeași dimensiune umflată anterior. Poate că are caracteristici bune, dar am senzația că am pus o anvelopă cu lățimea de 2,25 pe bicicletă.
Kúpil som, nejazdil som. Mám z neho zmiešané pocity, pôjde dole z kolesa. Po nahodení na ráfik vypadá smiešne. Po nafúkaní je o 5mm užší ako pred tým nahodený REKON Race v rovnakom rozmere. Môže mať dobré vlastnosti, ale mám pocit ako keby som na bike nahodil plášť v šírke 2,25.
Afișează traducereaTradus automat