Set roți Fulcrum RACING 6 DB 28“
În calitate de plătitor străin de TVA înregistrat, poți face cumpărături fără TVA. Mai multe informații
Fulcrum RACING 6 DB 28“ set de roți
Fulcrum Racing 6 DB (Disc Brake) sunt biciclete de antrenament versatile și fiabile. Nu se vor pierde nici măcar în curse, datorită designului și tehnologiilor dovedite, preluate din gamele superioare ale mărcii.|
Spițe asimetrice formate din 24 de spițe rotunde din oțel cu cap curbat
|
|
Butucii sunt din aliaj de aluminiu cu rulmenți industriali
|
|
Fixarea discului pe butuci se face prin sistemul Center Lock
|
| Material | aluminiu |
| Locație | Set |
| Butuc | SRAM XDR, Shimano HG |
| Montaj disc de frână | Center Lock (CL) |
| Înălțimea jantei | 24 mm |
| Lățime interioară a jantei | 20 mm |
| Lățime ext. jantă | 25 mm |
| Greutate | 1 780 g |
| Compatibilitate | 2 Way Fit™ Ready (cu cameră/tubeless) |
| Capacitate încărcare | 120 kg |
| Butuc | Shimano HG11 |
| Destinație | Șosea, Gravel |
| Model anul | 2025 |
| Spițe | 24 spițe/asimetric (față: L16/P8, spate: L8/P16) |
| Dimensiune ax | P: 12x100 mm, L: 12x142 mm |
| Conținutul pachetului | 2x roată, 2x ventil tubeless, axele nu sunt incluse |
| ID produs | 159682 |
Variante Fulcrum RACING 6 DB 28“ sada kolies
Bună ziua, am aceste roți din noiembrie 2023 și nu le-am reparat încă (credeam că se va strica în timp), dar roțile, sau mai degrabă piulița, mi se par foarte silențioase. Credeam că va dura câteva plimbări și vaselina de pe „zdrăngănitor” se va uza puțin și piulița se va auzi, dar roțile sunt încă silențioase chiar și după câteva sute de km. Credeți că pot demonta piulița în siguranță, să îndepărtez vaselina și să o lubrifiez din nou cu o vaselină mai moale, astfel încât să se audă roata liberă?
Vă mulțumesc anticipat.
Dobry den,
zalezi to vzdy aj od samotnej konstrukcie kolies, resp. dizajnu orecha/zapadiek - samozrejme, preventivne rozobranie kolies, vycistenie a nanesenie novej vazeliny nikdy nebude na skodu, garantovat hlasnejsi prejav volnobezky Vam vsak neviem,
Ďakujem za odpoveď, dnes mám čas tak da na to pozriem Potom sem napíšem či sa to podarilo, možno to do budúcna niekomu pomôže.
Variante Fulcrum RACING 6 DB 28“ sada kolies
Bună ziua, roțile sunt pregătite pentru QR sau axă transversală? Am citit că QR-ul nu este inclus în pachet, pot folosi cele pe care le am de la roțile originale ale unui alt producător, dar cu aceleași specificații?
Tradus automat
Dobry den,
Kolesá sú urcene pre pevne osi 12x100 mm a 12x142 mm.
Na konverziu na QR uchyt budete potrebovat specificke koncovky Fulcrum:
- zadne: https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/orechy-a-ostatne/fulcrum-adapter-z-12-mm-osky-na-qr.html
- predne: https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/orechy-a-ostatne/fulcrum-redukcia-prednej-15-mm-osi-na-rychloupinak.html?preview
Koncovky/adaptery od inych vyrobcov s najvacsou pravdepodobnostou sediet nebudu.
Variante Fulcrum RACING 6 DB 28“ sada kolies
Salut, plănuiesc să înlocuiesc roțile de bază KLS Grind de pe bicicleta mea Kellys Soote 80, va fi ok această configurație? (Vreau să trec la anvelope și roți tubeless pentru gravel).
Vă mulțumesc anticipat.
Dobry den,
jasne, kolesa budu sediet, na tubeless setup budu dobrou volbou.
Variante Fulcrum RACING 6 DB 28“ sada kolies
Dobrý deň, viete mi napísať reálnu váhu kolies, nakoľko údaje výrobcov sú väčšinou dosť odlišné od skutočnosti? Ďakujem.
Dobrý deň,
žiaľ kolesá momentálne nemáme u nás fyzicky na predajni - sú dostupné len na externom sklade dodávateľa, takže Vám ich nevieme osobne prevážiť. Výrobcom udávaná hmotnosť je každopádne 1780g.
V prípade ak sa rozhodnete kolesá objednať a náhodou by sa Vám nepozdávali - napr. kvôli prípadne vyššej hmotnosti - tak ich nie je problém vrátiť - https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/vsetko-o-nakupe.html - "Čo ak sa mi tovar nepozdáva?".
Variante Fulcrum RACING 6 DB 28“ sada kolies
Dobry den,
Na uchytenie kotucov s centre lock potrebujem vonkajsi alebo vnutorny lock?
V pripade 12mm osiek mozete v tomto pripade pouzit matice s oboma typmi utahovania.
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Momentan nu există recenzii